První G1 seniorský turnaj Greece open

Pěkné tři boje na mém prvním seniorském G1 turnaji v Soluni, končím kousek od medaile

První výprava z ČR na Greece open - G1 turnaji pro seniory , pro juniory a kadety tentokrát bez bodů do světového žebříčku, letos pořádaný v Soluni. Proto měním kategorii a jdu do seniorek. Předolympijský rok je znát a na všechny G-čka vyrážejí všichni ti , co mají šanci získat 2 místa pro přímý postup na OH v Riu. Takže i zde první seniorky ze světového žebříčku nebo z nastupující generace ale již s výraznými úspěchy. Můj start podpořilo CS MV ČR.

Z Řecka přišla tragédia jako dramatický útvar, ale tragická byla i organizace a podmínky turnaje. Ekonomická krize se sportu dotýká a tak po ještě poměrně zachovalé olympijské hale v Athénách, kde jsem vybojovala zlato na MEK 2013, nevytopená hala v Soluni nebyla moc příjemná. 5 nebo 10 stupňů není ideální. Čekání na registraci a vážení a pak změna uveřejněných propozic a vážení až další den taky nesvědčí o řecké serioznosti.

Kadetský pátek přinesl mému klubu Cobra Praha zlatou medaili a Petra Štolbová určitě zamíchá kartami na kadetských mistrovstvích. V seniorské kategorii byl přetlak velkých jmen, a tak první vítězství s Němkou od Aydina bylo až překvapivě jasné 11-2. Chuť mě neopustila a také v druhém kole deklasuji rumunskou reprezentantku 12:0. S úřadující mistryní Evropy a pozdější vítězkou tohoto turnaje Calvo Gomez jsem si zabojovala pěkně , dvě kola jsem vedla, nevykrytá otočka (tento rok již za 3 body), mě ale převedla do role prohrávajícího, a pak už se mi otočit stav nepovedlo. Takže 7:5 s vítězkou celého turnaje.

Pro nás je Soluň spojena s bratry Cyrilem a Metodějem , kteří nám odsud přinesli na Velkou Moravu cyrilici a nové náboženství. Já si ze Soluně odvážím 5.místo (5.-8.), o které se dělím s prvními seniorkami světového žebříčku. Spokojenost, ale medaile by byla lepší.

• C:\fakepath\image:48967
  • C:\fakepath\image:48978
  • C:\fakepath\image:48976
  • C:\fakepath\image:48974
  • C:\fakepath\image:48970
  • C:\fakepath\image:48975
  • C:\fakepath\image:48961
  • C:\fakepath\image:48971