Mistryně Chorvatska 2014

Zlato z 20.mezinárodního mistrovství Chorvatska G1, opět jediná medaile pro Český národní tým

Poslední z tradičních původně áčkových evropských turnajů, ze kterého jsem ještě nepřivezla medaili, byla Croatia open. Seznam 24 přihlášených závodnic obsahoval silná jména jako Martignani, evropská šampionka, účastnice olympiády v Nanjingu, skvělá útočná bojovnice. Doufala jsem , že jí nebudu mít v prvním kole , jako v Srbsku belgickou olympioničku. Nakonec v prvním kole Klara Kadič , zkušená Slovinka, která se dobře kryla a dávala mi silné rány, tak jsem byla rozkopaná už od prvního kola. Ale se skorem 2:0 postupuji. V dalším kole na mě čekala Chorvatka Mataič ze záhřebského velkoklubu Dubrava (jejich trenérka byla vyhlášena na mistrovství světa juniorů 2014 jako nejlepší kouč). Nepovolila jsem jí ani bod 4:0 stačilo na semifinále. Tam už čekala seběvědomá Italka s razatně útočným stylem. Dobře jsem si procvičila kryty, dala dvě hlavy, jedna neuznaná, při které jsem dostala tichagi. Takže nakonec drama v náhlé smrti, bez bodu ale s jedním zásahem vesty jsem postoupila do finále. Po 2 h pauzy, kdy jsem relaxovala u vystoupení korejských tanečníků , akrobatů a taekwondistů jsem už docela zatuhla. Rozcvičení a v 20.30 se šlo na boj s Tadeou Bersinic, která měla cestu do finále docela umetenou. Nedostala šanci, po poslední porážce na Austria open, kdy zkusila hodně útočný styl a dostala 19 bodů, zvolila taktičtější přístup a dostala body 4. Trochu nás poškádlili rozhodčí s uznanou hlavou , naštěstí po Colbyho protestu a videoreplay museli Beršinič body smazat. Výsledek 4:0 se mi líbil. Body jsem tady tedy dostala jen od olympioničky Licie. Krásný medailový ceremoniál, rozvinutí vlajky nad hlavami mých soupeřek bylo pro mě hezký zážitek.

Chorvatský systém zpracování výsledků umožňuje různá porovnání týmů i individuálních závodníků. U jednotlivých sportovců se sestavuje pořadí pro kadety, juniory a seniory , zvláště pro muže a ženy. Rozhodující je počet vyhraných zápasů a dále rozdíl bodů, které závodník dal a obdržel. V tomto žebříčku jsem obsadila 4.místo mezi všemi 153 hodnocenými juniorkami. Czech team se umístil na pěkném celkovém 10.místě z 208 týmů, čemuž pomohlo celkové 6.místo v ženách, zabezpečené jednou juniorskou a kadetskou zlatou a jednou kadetskou bronzovou medailí trojlístkem ( Adriana , Petra Kiki) ze SCM Praha.

Po zápase jsme přespali v apartmánu proti Aréně, největší sportovní hale Záhřebu, kde se turnaj konal. Ráno jsme se ještě šli kouknout na pár bojů, a pak jsem byla ráda, že nemusím moc chodit , chvilku budu potřebovat na rekonvalescenci.

• C:\fakepath\2014 11 16 20.06.04
  • C:\fakepath\2014 11 16 20.09.26
  • C:\fakepath\2014 11 16 20.04.27
  • C:\fakepath\2014 11 16 20.00.47
  • C:\fakepath\2014 11 16 19.59.16
  • C:\fakepath\2014 11 16 19.58.02
  • C:\fakepath\2014 11 16 19.54.44
  • C:\fakepath\2014 11 16 19.47.52