Bronz z Austrie

Bronz z Austrie open - letos s největším počtem účastníků a s 15 bojovými plochami

Má úspěšná jarní řada pěkných bojů na velkých turnajích pokračovala i na Austrii open v Innsbrucku , kam se letos přihlásilo rekordní množství závodníků - počet převýšil 1700. To zatím nepamatuji. Pořadatelé tomu přizpůsobili i počet tatami - jejich počet zvětšili o polovinu na 15. Díky i dobré organizaci a také jistě novým pravidlům měl turnaj spád - ale i tak se v sobotu končilo někdy kolem 21,00. Opět byl vytvořen velký národní tým ČR v juniorských a seniorských kategoriích a pod hlavičkou národního týmu byli testováni i adepti na MS kadetů.
Bojovalo se podle nových pravidel, napomínaly se všechny pády, bohužel někdy i po jasném strkání, pomalé vstávání, a neaktivnost. To vše přispělo k rychlému průběhu bojů. Také rozhodčí se sjeli z celé Evropy a tak bylo vidět jen málo jasného nadržování, jak bylo občas vidět v minulých ročnících.
Celý národní tým bydlel asi 20 km za Innsbruckem v horském starším penzionu ve výšce asi 1200m n.m. s překrásným okolím alpských luk ( tady rozkvetlých , ještě nepokosených). V pozadí zasněžené vrcholky hor , pasoucí se ovce , .. V sobotu ráno naběhl internet až těsně před snídaní – Tadea Beršinič do prvního kola. Chorvatka z Karlovace má pěkný seznam úspěchů na světových G a A turnajích, patří mezi obávané soupeře. Dosud jsme se na velkých turnajích jen míjely a nyní se setkáváme hned v prvním kole. Nezačala jsem úplně dobře, inkasovala jsem hlavu výměnou za bod do vesty, podcenila jsem její rychlost, ale pak již vše šlo dobře. Pěkný dynamický boj, plný útoků, technických kopů i obranné činnosti až do poslední vteřiny zápasu. Devět hlav , z toho několik započítaných, dobré body i do vesty , takže končím se slušným náskokem 19:10. Další boj už byl odpoledne Polkou Ziewskou , velmi tvrdou soupeřkou , která se často strefovala do mých stehen a kolen. S výsledkem 11:2 postupuji do čtvrtfinále s Italkou Gomiero s velmi rychlou levou nohou. Daří se mi držet zápas zcela pod kontrolou a vyhrávám 6:0. Kolem 20,00 mě čeká semifinále, kde mě čeká známá Norka Eriksen ze stejného klubu jako je Ajrin Jacobsen a další kvalitní seveřané. Julie oproti předchozímu boji ale prakticky neútočila, stále vyskakovala na všechny kopy – a bohužel bez napomínání. Takže vcelku slušný počet zásahů do vesty se neproměnil na body a já naopak inkasovala na konečných 5:2. S podobnou taktikou na hranici pravidel uspěla i ve finále a získala zlato. Cenné kovy pro ČR na tomto turnaji ještě získaly kadetky Sára z Teplic a Michala z Humpolce.
Druhý den zbyl ráno čas na panoramatickou procházku na údolím Griesu a pak i na krátkou návštěvu bývalého druhého největšího středověkého města v Rakousku v 15.st- Schwazu. Ten proslul a zbohatl dolováním stříbra a také unikátní čtyřloďovou gotickou katedrálou – rozšířenou pro prudce narůstající počet obyvatel města v době největšího bohatství. Dnes už z historického centra moc nezbývá , ale ulice Franze Josefa je plná malovaných domů. Tudy také prošlo procesí z katedrály k uctění místního světce . Místní obyvatelé se oblékly do dobových kostýmů vojáků, měšťanů, horníků , policistů a prošli se městem až k prudce tekoucí ledovcové řece Inn. My se ještě prošli k funkčnímu františkánskému klášteru a pak absolvovali 6 hodin v autě domů.

  • C:\fakepath\boj s Bersinic
  • C:\fakepath\DSC 1656
  • C:\fakepath\DSC02031
  • C:\fakepath\DSC02111
  • C:\fakepath\DSC01902
  • C:\fakepath\DSC01912
  • C:\fakepath\DSC01959
  • C:\fakepath\DSC01986
  • C:\fakepath\10156029 707080922671252 1733181260678493738 n