Belgia Open 2013

5.-8.místo na Belgian open , dva vyhrané boje , čtvrtfinále prohrané o půl bodu.

Do Gentu dějiště Belgian open jsem se vracela k obhájení loňského zlata. V neděli jsem nastoupila proti Martě Grabowské z jednoho z nejlepších polských oddílů z Poznaně. Byla na mě dobře připravená , takže rozhodnutí bylo na zlatém bodu. V dalším boji mě čekala kamarádka z facebooku Jenifer Barbic , holanská mistryně. Musela jsem více hlídat rozhodnutí rozhodčích , ale několik technik přineslo potřebné body a v dalším průběhu jsem již potřebný rozdíl udržela. V boji o medali mě čekala Němka z Hessenska Lelito. Příliš mnoho taktizování a ústup z mého stylu se mi nevyplatil zejména, když středový rozhodčí se učil pravidla na tatami a držení a padání pro něj nebyl důvod k napomínání. Takže rozdíl půl bodu mi zavřel cestu do semifinále k pozdější vítězce Petrušiš ze Slovinska.

Celkově turnaj spíše hodnotím negativně s ohledem na zmatky při organizaci vážení - dvě hodiny v podzemí v nedýchatelném přehřátém vzduchu , kde i někdo zkolaboval , nebo zákaz protestů , chybění video replay , zkrácení doby bojů na dvě kola , či výkony některých amatérských rozhodčí posunuly turnaj na výrazně nižší úroveň.

Jinak cesta do Gentu byla téměř 1100km , 10 h v autě tam i zpět.Ještě , že byl čas na návštěvu Gentu i Brugg,které jsou nádherně zachovalým středověkým městem, pro své kanály přezdívané Benátky severu - ale toto označení má více měst. Nicméně projížďka na loďce pod nádhernými chrámy a paláci je úžasný zážitek. Taky belgické wafle se zmrzlinou či belgické pralinky umocní zážitky. Noční Gent s nábřežím a osvětlenou městskou věží byl i opakovaně po roce silný zážitek.

  • čtvrtfinále
  • C:\fakepath\DSC 5643
  • nábřeží v Gentu
  • Bruggy Benátky severu
  • trochu přeplněný kanál v Bruggách
  • sv.Salvátor nejstarší kostel v Bruggách